gryonline-puzzle.pl gryonline-puzzle.pl ikona puzzle online ikona gry online ikona ubieranki ikona gry dla dziewczyn ikona gry dla chłopców

Gry Kraina Lodu

Kraina lodu (tytuł ang. Frozen) – jest to znana wszystkim pełnometrażowa bajka produkcji amerykańskiej. Piękne zimowe królestwo Arendelle i jego cudowni mieszkańcy zostali wykreowani przez artystów ze studia Walt Disney Pictures. Bajka pojawiła się na ekranach naszych kin w 2013 roku i od razu stała się niezaprzeczalnie wielkim światowym hitem. Fakty są takie, że film został najbardziej dochodową animacją skierowaną dla dzieci w historii kina oraz najbardziej dochodowym filmem tego roku.

Gry Kraina Lodu ikona gry kraina lodu

Gry obejmują wiele propozycji w wielu interesujących dziewczynki kategoriach. Są tutaj ubieranki, gry fryzjer, lekarz oraz inne. Nasze Granie to wielka frajda dla dziewczynek. Nasze córeczki mogą wybierać, którą z bohaterek bajki Kraina Lodu ubiorą. Czy będzie to wesoła i niezbyt rozgarnięta Anna? A może tym razem ubierzemy prawdziwą zimową królową czyli chłodną Elsę? Dziewczynki mogą wybierać pośród dziesiątek ubieranek. Będą ubierać nasze siostry, Annę i Elsę, w stroje kąpielowe, suknie ślubne, eleganckie kreacje na wieczór czy randkę z czarującym księciem. Królewny wybierają się w kosmos na planetę Mars, udają do Paryża, zostają pirackimi księżniczkami uzbrojonymi w szable i sztucery. Annie i Elsie często towarzyszą inne księżniczki znane z bajek Disneya. Królewny z Krainy Lodu Arendelle przyjaźnią się ze śliczną blondwłosą Roszpunką z bajki Zaplątani, z sympatyczną syrenką Arielką z bajki Mała Syrenka. Odkryjecie tutaj przede wszystkim propozycje dla młodszych dziewczynek. Nasze córeczki uwielbiają film i na pewno znajdą coś dla siebie z tak wielu propozycji gier o Krainie Lodu. Anna i Elsa czekają na nowe kreacje.

ubieranki Kraina Lodu: ikona gry kraina lodu mała

Gry Kraina Lodu online - poznajemy bajkę

Przypomnijmy sobie bajkę. Jak pamiętacie Arendelle to niezwykle urokliwe położone, pośród pięknych, wysokich gór, nadmorskie królestwo. W Arendelle mieszkają dwie dziewczynki, siostry, królewny Anna i Elsa. Elsa starsza z sióstr, jest obdarzona niesamowitą, zimową mocą. Ta czarodziejska moc pozwala jej władać urokami zimy. Siostry czesto bawią się ze sobą wykorzystując czarodziejską moc Elsy. W trakcie jednej z takich zabaw, zdarza się nieszczęście. Malutka Anna zostaje ugodzona magicznym, lodowym cierniem w główkę.

Gry Kraina Lodu online - kto uratował malutką Annę?

Na wstępie chciałbym oznajmić, że Gry w tym miejscu starają się przybliżyć fabułę tej niezwykle pięknej bajki. Zachęcamy do obejrzenia filmu. Wracamy do naszej opowieści. Gdy malutka Anna w trakcie zabawy z magią Elsy w roli głównej zostaje ugodzona lodowym cierniem w główkę zrozpaczeni rodzice Król i Królowa Arendelle zabierają córeczki w ustronne górskie pustkowie. Tam Tata Król zrozpaczonym głosem woła o pomoc. Z kamiennych głazów raptem, niczym żółwie ze skorupy, wychylają się, nieduże, kamienne trolle. Władca trolli to czarodziej.

Gry Kraina Lodu - samotne siostry Anna i Elsa.

Oto kolejna porcja wspominek z bajki. Gry przypominają fabułę filmu. Król kamiennych trolli na szczęście potrafi odczynić czary Elsy. Niestety wraz z lodowym cierniem z główki malutkiej Elsy znikają wszelkie wspomnienia o czarodziejskich umiejętnościach siostry. Rodzice sióstr z uwagi na ich bezpieczeństwo izolują od siebie Annę i Elsę. Dziewczynki kolejne lata przeżywają osobno. Gdy siostry są już nastolatkami, rodzice Król i Królowa Arendelle opuszczają królestwo i udają się w podróż morską. Gwałtowny sztorm w ciemną noc pozbawia dziewczynki rodziców.

Gry Kraina Lodu - ten pierwszy raz.

W trzy lata po śmierci rodziców, Elsa jest dorosłą kobietą i ma zostać koronowana, ma zostać królową, władczynią Arendelle. Anna jest bardzo podekscytowana na ten dzień, ponieważ w związku z koronacją ma odbyć się również wielki bal. Z kolei Elsa jest przerażona, dziewczyna obawia się, że jej umiejętności wymkną się spod kontroli. W filmie pojawia się wesoła piosenka śpiewana przez Annę. W jej finale Anna spotyka księcia Nasturii Hansa.

Gry Kraina Lodu ubieranki - koronacja Elsy

Anna spotyka przytojnego księcia Hansa. Hans jest najmłodszym z trzynastu braci. Książe od razu wpada w oko Annie. Można rzec, że dziewczyna jest nim zauroczona, od pierwszych chwil ich niefortunnie rozpoczynającego się spotkania. Kolejne sceny bajki przenoszą nas do sali tronowej, gdzie odbywa się uroczysta ceremonia koronacji. Zdenerwowana Elsa zdejmuje rękawiczki, wie co się za chwilę wydarzy. Insygnia jej władzy pokrywa nalot szronu. Królowa natychmiast cofa dłonie i wciąga rękawiczki. Na szczęście nikt ze zgromadzonych nie zauważa wyraźnej emanacji jej niebezpiecznej, zimowej magii.

Oto ciąg dalszy. Po koronacji odbywa się bal w pięknej sali balowej zimowego pałacu. Arystokracja Arendelle bawi się wyśmienicie. Anna i Elsa mają czas na chwilę rozmowy. Początkowe ocieplenie relacji pomiędzy siostrami psuje Elsa. To strach sprawia, że królowa odtrąca Annę. Anna i Hans chyłkiem wymykają się z balu. W filmie pojawia się ich wspólna piosenka, której finałem są przyjęte oświadczyny Hansa.

Gry Kraina Lodu - Mam tę moc

Hans i Anna wracają na salę balową w celu oznajmienia królowej Elsie informacji o zaręczynach. Elsa jak się można było spodziewać, nie jest tą wieścią zachwycona. Pomiędzy siostrami dochodzi do emocjonalnej wymiany zdań, w trakcie której skrzętnie skrywane zimowe moce Elsy zostają ukazane obecnym na sali gościom. Zrozpaczona i przerażona królowa wybiega z sali balowej. Umyka przed mieszkańcami Arendelle i udaje się wysoko w okoliczne góry. Królestwo zostaje skute zimową aurą. W filmie pojawia się mega popularna wśród dziewczynek piosenka - Mam tę moc. Elsa śpiewa o samotności i mocach które w niej drzemią. Świeżo upieczona królowa Arendelle na szycie Lodowego Wierchu wznosi swoją lodową samotnię. Jest to piękny lodowy pałac zbudowany przy pomocy magicznych mocy. Akcja filmu przenosi nas do Arendelle. Całe królestwo jest pokryte zimową pierzyną. Panuje strach przed zimą w lecie. Anna postanawia odszukać siostrę i nakłonić ją do oczynienia uroku skuwającego królestwo zimą.

Gry Kraina Lodu online

Anna jest zdumiona tym co zaszło. Natychmiast udaje się na rumaku Hansa w poszukiwaniu siostry. Hans w tym samym czasie ma ją zastępować w obowiązkach władczyni. Koń Hansa szybko zrzuca z siodła dziewczynę. Zmarźnięta Anna trafia do górskiego sklepiku gazdy. Tam po raz pierwszy spotyka się z Kristoffem. Kristoff pojawia się już w pierwszych scenach bajki. Jako dziecko wraz z reniferkiem Svenem wydobywa lód. Następnie jest świadkiem uzdrowienia malutkiej Anny przez króla trolli. Mijają lata i Kristoff wyrasta na przystojnego i odważnego młodzieńca. Nadal towarzyszy mu renifer Sven. W sklepiku dokąd los przywiódł w tym samym czasie Annę i Kristoffa, chłopak próbuje kupić sprzęt do wspinaczki i marchewki dla Svena. Niestety, brakuje mu pieniędzy i po wymianie zdań ze sprzedawcą zostaje wyrzucony ze sklepu. Sven jest rozczarowny, chłopak pociesza go, że udało mu się zdobyć darmowy nocleg. Zmarźnięta Anna, która wyruszyła z zamku zupełnie nieprzygotowana do zimowych warunków jakie nagle pojawiły się w Arendelle, nabywa zatem w sklepie zimowe odzienie. Udaje się do Kristoffa i prosi o pomoc w poszukiwaniu siostry. Kristoff początkowo się troszkę wzbrania, ale ostatecznie zgadza się pomóc księżniczce. Co wydarzyło się potem? Zapraszam do ponownego obejrzenia całej bajki Kraina Lodu. Na pewno Kraina Lodu wzruszy was i rozbawi do łez.