gryonline-puzzle.pl gryonline-puzzle.pl ikona puzzle online ikona gry online ikona ubieranki ikona gry dla dziewczyn ikona gry dla chłopców

Gry Proste Puzzle online dla dzieci

Gry Proste Puzzle online dla dzieci

Zapraszam do zapoznania się z naszymi propozycjami prostych puzzli dla najmłodszych. Obrazki zostały pocięte na niewielką liczbę puzzli, począwszy od sześciu kawałeczków. Obrazki to proste rysunki przedstawiające w głównej mierze zwierzątka (ważkę, słonika, rybkę, świnkę), ludziki, stworki. Zapraszam do układania online, nasze puzzle można układać już z trzylatkiem.

proste puzzle online dla najmłodszych: puzzle online

Proste Puzzle online dla dzieci

Oto kolejna porcja prostych puzzle online przeznaczonych dla dzieci zaczynających przygodę z układankami.

Gry Proste puzzle online dla dzieci - dlaczego warto?

Każdy z rodziców zdaje sobie sprawę, że tradycyjne puzzle posiadają wiele walorów, zalet niedostępnych dla puzzli online układanych na ekranie. Niestety takie układanie często kończy się zbieraniem porozrzucanych kawałeczków naszej układnki. Zdarza się to gdy dzieci układają w grupie, nie potrafią się pogodzić, lub gdy znudzone zaczynają szaleć i puzzle lądują po całym pokoju. Czy ktoś z Was posiada zwierzątko domowe? Nie mam tutaj na myśli chomika, czy rybek akwariowych, ale naturalnie przytulastego psiaka. Wyobraźmy sobie taką scenę - jeden z rodziców wraca ze spacerku po parku, drugi akurat układa z dzieckiem puzzle. Nasz pupilek wpada do pokoju i nasz skrzętnie układany obrazek zostaje rozrzucony. Czyż to nie bywa irytujące? Wszyscy znamy to z autopsji, rzec można - standard.

Gry Puzzle online dla dzieci - na gryonline-puzzle.pl

W sekcji puzzle online odkryjecie wiele propozycji, również dla starszych dzieci i osób dorosłych. Tutaj w zakładce proste puzzle znajdują się układanki przeznaczone dla młodszych dzieci, już trzyletnie maluszki mogą zainteresować się naszymi propozycjami. Niektóre obrazki spodobają się bardziej chłopcom, inne dziewczynkom.

Proste puzzle online dla dzieci - zalety

Jedną z największych zalet puzzli online jest ich dostępność. Po pierwsze takie puzzle są zazwyczaj darmowe. Nie jesteśmy, zatem ograniczeni, dajmy na to do dziesięciu pozycji. W internecie znajdziemy setki, jeśli nie tysiące propozycji puzzli online przeznaczonych dla dzieci. Należy zauważyć, że to właśnie ta ogromna liczba wyborów jest jedną z największych ich zalet. Kolejnym walorem puzzli online jest brak konieczności cposzukiwań brakujących fragmentów. Nigdy żaden z kawałeczków nie zgubi się i trzeba będzie przetrząsnąć cały pokój w jego poszukiwaniu.

Proste puzzle online dla dzieci - aspekt edukacyjny

W tym miejscu należy wspomnieć o inteligencji przestrzennej. Puzzle pozytywnie wpływają na rozwój inteligencji przestrzennej. Czym jest owa inteligencja. Najprościej rzecz ujmując, jest zdolność do tworzenia obrazów rzeczywistości w umyśle. Wybitnie rozwiniętą tą cechę zazwyczaj posiadają artyści, rzeżbiarze, malarze a także architekci czy szachiści. Jak u maluszka możemy rozwijać inteligencję wizualno-przestrzenną? Do zajęć wpływających na rozwój tej cechy u dziecka należą: zabawy klockami, układanie puzzli, malowanie i rysowanie. Tak więc układanie puzzli to nie tylko rozrywka, ale również edukacja.