gryonline-puzzle.pl gryonline-puzzle.pl ikona puzzle online ikona gry online ikona ubieranki ikona gry dla dziewczyn ikona gry dla chłopców

Gry Puzzle zwierzęta

Gry Puzzle Zwierzęta online

Zapraszam do zapoznania się z naszymi propozycjami puzzli ze zwierzętami. Odkryjecie tutaj układanki z gadami, owadami, ssakami, rybami.

kotypuzzle online

Gady: puzzle online

Gry Puzzle Zwierzęta online - Gady

Gady bardzo długo rządziły naszą planetą, a trwało to około dwustu milionów lat. 66 milionów lat temu prawdopodobnie w skutek nagłej katastrofy globalnej większość gadów wyginęła. Do czasów nam współczesnych przetrwał ledwie cień dawnej ich potęgi. Wśród gadów możemy wyróżnić kilka grup takich jak żółwie, krokodyle, jaszczurki czy węże. W naszym kraju, który nie jest miejscem sprzyjającym gadom żyją cztery gatunki jaszczurek, jeden gatunek żółwia i cztery gatunki węży.

Owady: puzzle online

Gry Puzzle Zwierzęta online - Owady

Faktem niezaprzeczalnym jest to, że owady to są najliczniejszą grupą zwierząt na naszej planecie, są obecne wszędzie tam, gdzie pozwalają na to temperatury. Z szacunków wynika, że na jednego człowieka przypada milion insektów. Owady dzielą się na bezskrzydłe i uskrzydlone. Odgrywają ogromną rolę w procesie zapylania roślin. Owady mają negatywny wpływ na rolnictwo, niszczą zbiory, roznoszą również niebezpieczne choroby.

Ryby: puzzle online

Puzzle Zwierzęta - Ryby

Ryby występują we wszystkich rzekach i oceanach. Jednakże działalność człowieka, znacznie zmniejszyła liczebność ryb. Szacuje się, że tysiące gatunków ryb nadal pozostaje tajemnicą i nie zostały odkryte do czasów współczesnych. Mowa tutaj przede wszystkim o rybach głębinowych, które mogą przeżyć w skrajnie trudnych warunkach. Z ciekawostek można dodać, że niektóre gatunki ryb potrafią zmieniać płeć.

Puzzle Zwierzęta - Ssaki puzzle online

Ssaki to zwierzęta, które wytwarzają i karmią swoje młode mlekiem. Sama nazwa ssaki pochodzi od słowa "ssać". Noworodki piją mleko matki ssąc je, stąd nazwa ssaki. Zwierzęta występują we wszystkich środowiskach naszej planety, gdzie warunki bytowane na to pozwalają. Obecnie żyje na naszej planecie blisko 5500 gatunków ssaków. w naszym kraju, Polsce zaś żyje 115 ich gatunków. Więkoszość ssaków to zwierzęta żyworodne, jednakże niektóre z nich składają jaja (Dziobaki, kolczatki). Większość posiada skórę pokrytą sierścią. Drapieżne ssaki (kotowate, psowate i inne) należą do najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. Puzzle zwierzęta zawierają wiele propozycji z ssakami. Znajdziecie tutaj puzzle z jaguarem, lwem, gorylem, słoniem, nosorożcem i wieloma innymi popularnymi zwierzętami.

puzzle online zwierzęta: Ssakipuzzle online

Stworzenia wodne: puzzle online

Gry Puzzle Zwierzęta online - Stworzenia wodne

Puzzle ze stworzeniami wodnymi to zbiór obrazków przedstawiających różne istoty żyjące pod wodą i w jej okolicy. Powyżej znajdują się propozycje z ośmiornicą, krabem, konikiem morskim i innymi stworzeniami, które trudno zakwalifikować jako ryby. Owocnego układania.